Bez haseł, bez zabezpieczeń, bez żadnych haczyków. Moje prelekcje – dla Was!

Pełne wersje ze wszystkimi zdjęciami i filmami, gotowe od razu po rozpakowaniu. Wszystkie tworzyłem w darmowych pakietach biurowych Libre Office i OpenOffice.

Pobierajcie, oglądajcie, wykorzystujcie, dzielcie się.

 

Od projektu Manhattan do Car Bomby – intrygująca historia broni atomowej (64 MB)

Jak powstawała pierwsza bomba atomowa? Jak wyglądały próby jądrowe i atomowy wyścig zbrojeń? Pełna ciekawostek i intrygujących faktów multimedialna podróż po historii wynalezienia i rozwoju najpotężniejszej broni świata.

Broń jądrowa – technologia, rodzaje, działanie, scenariusz III wojny światowej (45 MB)

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o działaniu broni atomowej. W multimedialnej prelekcji przedstawię Wam konstrukcję, zasady działania oraz typy broni jądrowej. Pokażę również co dzieje się podczas eksplozji nuklearnej, jak działają poszczególne rodzaje ładunków i jak mogłaby wyglądać osławiona III wojna światowa i atomowa postapokalipsa.

TOP 20 filmowych potworów (310 MB)

Powspominajmy słynne horrory, których potworni bohaterowie na zawsze pozostali w mrocznych zakamarkach naszej pamięci. Pełna multimediów prelekcja z moją bardzo subiektywną i z pewnością nie kompletna listą. Koniecznie zawitajcie i pomóżcie ją uzupełnić o waszych faworytów!

ABC Mitologii Cthulhu i postaci H.P. Lovecrafta (22 MB)

Cthulhu i Wielcy Przedwieczni. Dajcie porwać się w stworzoną przez Lovecrafta mitologię! Przedstawię Wam ważniejszych mieszkańców jego uniwersum, powiem też kilka słów na temat samego pisarza. No i w końcu dowiecie się co znaczy Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn

Jednorożec – 2500 lat legendarnej istoty (103 MB)

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o jednym z najbardziej rozpoznawalnych stworzeń fantastyki. W multimedialnej prelekcji opowiem Wam skąd się wzięły i gdzie ich szukać w książkach, filmach i współczesnej popkulturze.