21.01.2014
Pierwszy update w 2014 r.

Co porabiam, co planuję, gdzie się podziewam  Już spieszę z wyjaśnieniami.

Tak zwany start z kopyta w 2014 nieeeeeco mi się rozciągnął  Ten poślizg czasowy postaram się jednak wynagrodzić z nawiązką. W ten weekend skończyłem ostatni z planowanych tekstów. Gdy tylko wrócą z edycji/korekty, lecą do was jako świeżutkie ebooki – pierwszy już w tym tygodniu. Co dla Was mam:

1) „Kaptur” – moja (póki co) najdłuższa nowela. 47 stron opowieści o dramatycznej przygodzie grupy przyjaciół.

2) Episod 6 współopowieści postapo – 5 stronicowy epizod kończący… pewien etap losów naszej historii  Idealnie wpisuje się w planowane zmiany w idei współopowieści, o których więcej napiszę poniżej.

3) Prolog współopowieści fantasy – 20 stron rozpoczynających legendę i wspólną zabawę w realiach herosów miecza i magii. Miał mieć około 8 stron – ewoluował w niemal trzykrotnie dłuższe samodzielne opowiadanie.

4) „Z sercem” – horror erotyczny (15 stron). Zdecydowanie najodważniejszy z moich tekstów. Napisanie go okazało się nie lada wyzwaniem (4 razy lądował „w koszu” i rozpoczynałem od początku). W zeszłym tygodniu poleciał do akceptacji i jeśli się uda, przeczytacie go na papierze w przygotowywanej Antologii Horroru Erotycznego. Tak czy siak pojawi się również u mnie w formie ebooka.

5) „Kochankowie” – szorcik fantastyczny „z pazurem”. 5 stron.

 

Ufff.  W sumie prawie 100 stron nowych opowieści i historii – a w planach wciąż więcej. Jak wiecie prowadzę projekt pisarski samodzielnie, konfrontując swoje pomysły i idee z rzeczywistością. Czas więc nadszedł na wprowadzenie pierwszych od debiutu zmian:

  • Na pierwszy ogień idą współopowieści – tutaj rewolucja – zarówno w samym pomyśle, jak i w terminowości. Dwa kompletnie odmienne światy akcji – postapo i fantasy oraz kompletnie nowa formuła współtworzenia! Mam szczerą nadzieję, że od razu popchnie was do kreacji i zachęci do wspólnej zabawy. Wkrótce wszystko opiszę w osobnym poście.
  • Oprócz kilku zmian i uzupełnień na stronie, likwiduję newslettera – wydarzenia i informację z mojego pisarskiego życia przenoszę w 100% na Facebooka i na www.simonzack.pl.
  • Na stronce pojawi się też miejsce, gdzie będę mógł pochwalić się osiągniętymi/osiąganymi sukcesami literackimi. „Czasami człowiek musi, inaczej się udusi, uuuu” cytując klasyka :)
  • Publicystyka i artykuły powoli stają się również integralną częścią mojego pisania. Relacje z konwentów, podsumowania, felietoniki – kilka stałych współprac i nowych miejsc, gdzie będzie można mnie poczytać.

Wkrótce 2 kolejne updaty, w których najpierw wyczerpująco o zmianach we współopowieściach, a później o moich planach pisarskich na 2014.

Do poczytania!